SOŁECTWO
ZAGWIŹDZIE
od 1754 r.
Widoki Zagwiździa (2).jpegWidoki Zagwiździa (3).jpegWidoki Zagwiździa (4).jpegWidoki Zagwiździa (5).jpegWidoki Zagwiździa (6).jpegZagwiździe zimą (1).jpegZagwiździe zimą (3).jpeg
ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu
Dziś jest: środa, 28-02-2024
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 233
W tym miesiącu: 10234
Wszystkich odwiedzin: 3249903
Aplikacja dla turysty "Szlakiem
odlewniczym" po Zagwiździu
 
Głos Historii.jpeg

 

Polecamy:

logo na koszulę pzw ver10 na polar jednokolorowa.jpeg

SNW LOGO Zagwizdzie.jpeg

LGD stobrawski.jpeg

logo lgr opolszczyzna.jpeg

logo Stobrawski Parrk Krajobrazowy.png

piekna wies opolska.jpeg

 

Festyn rodzinny z wędką

W niedzielę 02. czerwca 2019 r. nad rozlewiskiem Budkowiczanki" odbyła się coroczna impreza wędkarska z okazji Dnia Dziecka.
 

46 młodszych zawodników i zawodniczek wraz z opiekunami stawiło  się na zbiórkę o godz. 15.30 na stanicy wędkarskiej w Murowie. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe do lat 10  oraz od 10 do 18 lat. W tych zawodach stanowiska zostały tak przygotowane, aby młody zawodnik wraz z opiekunem mogli wędkować w jednym miejscu  jako drużyna na dwie wędki do jednej siatki co jednocześnie zwiększyło bezpieczeństwo nad wodą najmłodszych i zaangażowało do działania całe rodziny.

O godz. 16.20  nastąpił sygnał, i zaczęto połowy. Łowiono 2 godziny głównie płotki, byczki, wzdręgi, ukleje i jazie. Razem złowiono 138 ryb, a największą o wadze 260 g złowiła drużyna Kacper Kowalski – Zbigniew Kowalski.

Zawody w kategorii do lat 10 wygrała drużyna Victoria Stankiewicz – Brajan Stankiewicz łowiąc ryby o łącznej wadze 1020 g, zaś w kategorii od 10 do 18 lat drużyna Igor Kocik – Andrzej Kobus 1268 g.
 

O godz. 18.20 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia rybek na stanowiskach. Wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody.
 

Po zakończeniu ważenia, zawodnicy wraz ze swymi opiekunami i rodzinami zostali zaproszeni na teren stanicy na poczęstunek z grilla.

Po ustaleniu wyników zawodów puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Murów p. Michał Golenia wraz z przedstawicielem zarządu koła.

W tym roku nagrody ufundował Wójt Gminy Murów, sklep wędkarski Centrum Wędkarskie MiG  z Kluczborka, Okręg Opole i nasze koło Murów.

Wszystkim ofiarodawcom nagród i zaangażowanym w pomoc w organizacji zawodów dziękujemy na  miarę włożonego wkładu i trudu.


Wyniki do lat 10
1. Victoria Stankiewicz – Brajan Stankiewicz
2. Julia Fiech – Joanna Fiech
3. Kacper Witos – Paweł Witos

Wyniki od 10 do 18 lat
1. Igor Kocik – Andrzej Kobus
2. Kacper Kowalski – Zbigniew Kowalski
3. Justyna Rosiek – Paweł Rosiek

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >