W tą środę wybory nowej Rady Sołeckiej ...                                                                                   W tą środę wybory nowej Rady Sołeckiej ...                                                                      W tą środę wybory nowej Rady Sołeckiej ...                                            W tą środę wybory nowej Rady Sołeckiej ...                                                                   W tą środę wybory nowej Rady Sołeckiej ...

                                          

SOŁECTWO
ZAGWIŹDZIE
od 1754 r.
Widoki Zagwiździa (2).jpeg Widoki Zagwiździa (3).jpeg Widoki Zagwiździa (4).jpeg Widoki Zagwiździa (5).jpeg Widoki Zagwiździa (6).jpeg Zagwiździe zimą (1).jpeg Zagwiździe zimą (3).jpeg
ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu
Dziś jest: poniedziałek, 06-02-2023
Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 408
W tym miesiącu: 5744
Wszystkich odwiedzin: 2944606
Burze w Zagwiździu
mapa polski burzowa.jpeg
burze.dzis.net

Polecamy:

SNW LOGO  Zagwizdzie.jpeg

LGD stobrawski.jpeg

logo lgr opolszczyzna.jpeg

logo Stobrawski Parrk Krajobrazowy.png

piekna wies opolska.jpeg
Jaki był ubiegły 2022 rok dla sołectwa Zagwiździe?

Festyn rodzinny z wędką

W niedzielę 02. czerwca 2019 r. nad rozlewiskiem Budkowiczanki" odbyła się coroczna impreza wędkarska z okazji Dnia Dziecka.
 

46 młodszych zawodników i zawodniczek wraz z opiekunami stawiło  się na zbiórkę o godz. 15.30 na stanicy wędkarskiej w Murowie. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe do lat 10  oraz od 10 do 18 lat. W tych zawodach stanowiska zostały tak przygotowane, aby młody zawodnik wraz z opiekunem mogli wędkować w jednym miejscu  jako drużyna na dwie wędki do jednej siatki co jednocześnie zwiększyło bezpieczeństwo nad wodą najmłodszych i zaangażowało do działania całe rodziny.

O godz. 16.20  nastąpił sygnał, i zaczęto połowy. Łowiono 2 godziny głównie płotki, byczki, wzdręgi, ukleje i jazie. Razem złowiono 138 ryb, a największą o wadze 260 g złowiła drużyna Kacper Kowalski – Zbigniew Kowalski.

Zawody w kategorii do lat 10 wygrała drużyna Victoria Stankiewicz – Brajan Stankiewicz łowiąc ryby o łącznej wadze 1020 g, zaś w kategorii od 10 do 18 lat drużyna Igor Kocik – Andrzej Kobus 1268 g.
 

O godz. 18.20 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia rybek na stanowiskach. Wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody.
 

Po zakończeniu ważenia, zawodnicy wraz ze swymi opiekunami i rodzinami zostali zaproszeni na teren stanicy na poczęstunek z grilla.

Po ustaleniu wyników zawodów puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Murów p. Michał Golenia wraz z przedstawicielem zarządu koła.

W tym roku nagrody ufundował Wójt Gminy Murów, sklep wędkarski Centrum Wędkarskie MiG  z Kluczborka, Okręg Opole i nasze koło Murów.

Wszystkim ofiarodawcom nagród i zaangażowanym w pomoc w organizacji zawodów dziękujemy na  miarę włożonego wkładu i trudu.


Wyniki do lat 10
1. Victoria Stankiewicz – Brajan Stankiewicz
2. Julia Fiech – Joanna Fiech
3. Kacper Witos – Paweł Witos

Wyniki od 10 do 18 lat
1. Igor Kocik – Andrzej Kobus
2. Kacper Kowalski – Zbigniew Kowalski
3. Justyna Rosiek – Paweł Rosiek

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >