SOŁECTWO
ZAGWIŹDZIE
od 1754 r.
Widoki Zagwiździa (2).jpeg Widoki Zagwiździa (3).jpeg Widoki Zagwiździa (4).jpeg Widoki Zagwiździa (5).jpeg Widoki Zagwiździa (6).jpeg Zagwiździe zimą (1).jpeg Zagwiździe zimą (3).jpeg
ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu
Dziś jest: piątek, 05-03-2021
Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 216
W tym miesiącu: 4125
Wszystkich odwiedzin: 2111552
Burze w Zagwiździu
mapa polski burzowa.jpeg
burze.dzis.net

Polecamy:

SNW LOGO  Zagwizdzie.jpeg

LGD stobrawski.jpeg

logo lgr opolszczyzna.jpeg

logo Stobrawski Parrk Krajobrazowy.png

piekna wies opolska.jpeg
Jaki był ubiegły 2019 rok dla sołectwa Zagwiździe?

Zagraj w grę terenową.

Aktualnie gra została tak przerobiona, aby każdy kto przyjedzie do Zagwiździa w dowolnycm czasie i terminie mógł zagrać samemu w grę bez udziału sędziów. Należy posiadać kartę startową, na której już jest komplet 16 pytań do rozwiązania. No to powodzenia ...

Karta startowa jest w czterech wersjach do wyboru:

PDFKARTA nr 1 dla turysty.pdf 

PDFKARTA nr 2 dla turysty.pdf

PDFKARTA 3 abcdefgh DLA turysty.pdf
PDFKARTA 4 abcdefgh DLA turysty.pdf
 

 

I.              O CO CHODZI ?

Uczestnik gry posiadając kartę startową i mapę wędruje od punktu do punktu kontrolnego na terenie Zagwiździa. Punkty kontrolne to A - śluza kanału hutniczego, B - odlewnia, C - kościół, D - wzgórze św. Rocha i  E - czakram w ogrodzie botanicznym, F -  most armatni, G - Kuźnia, H - Sala Muzealna. Gra odbywa się na terenie wsi Zagwiździe na łącznym odcinku 2 kilometrów.

W punktach kontrolnych są tablice informujące o danym miejscu, obiekcie lub osobie. Uczestnik wpisuje w kartę startową odpowiedzi na pytania wynikające z przeczytanego tekstu i zadania terenowe. Po uzupełnieniu wszystkich odpowiedzi, kartę startowa zostawia u sołtysa lub u proboszcza lub w bibliotece lub w Urzędzie Gminy Murów pok. 17 lub wysyła zeskanowaną na adres . Po sprawdzeniu prawidłowości odpowiedzi uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia gry terenowej „Poznaj zabytki Zagwiździa”.

II.            CEL GRY

Celem gry jest przybliżenie uczestnikom gry miejsc, wydarzeń i ludzi, którzy mieli istotny wpływ na powstanie i rozwój Zagwiździa, co doprowadziło do poprawy statusu społecznego i standardu życia ludności. Gra ma także uwrażliwić uczestników na rolę historii, jako „nauczycielkę życia”, która uświadamia nam kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy.

III.           PRZEZNACZENIE GRY

1. Gra jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

2. W grę można grać samodzielnie bez udziału osób trzecich w dowolnym czasie i terminie.

3. W grę również mogą grać grupy zorganizowane np. wycieczki lub grupy szkolne.

 

IV.           KARTA  STARTOWA

1.Karty startowe można pobrać u sołtysa lub u proboszcza lub w bibliotece lub w Urzędzie Gminy Murów pok. 17 lub na stronie www.zagwizdzie.pl

2. Karta startowa posiada 16 pytań. Osiem teoretycznych wynikających z przeczytanego tekstu i osiem pytań terenowych.

3. Na jednej karcie startowej może być wpisana od 1 do 3 osób uczestniczących razem w grze.

4. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik  otrzymuje 1 punkt.         

V.            CERTYFIKAT

1.Warunkiem otrzymania certyfikatu gry „Poznaj zabytki Zagwiździa” jest uzyskanie minimum 12 punktów z 16 możliwych i zaliczenie 8 punktów kontrolnych.

2.W celu odesłania certyfikatu należy wpisać w kartę startową imię i nazwisko uczestnika/ów oraz miejsce na które ma być odesłany certyfikat (adres lub e-mail).

3.Certyfikat może być odesłany w formie papierowej lub elektronicznej (.pdf) w terminie do 14 dni od daty dostarczenia wypełnionej karty startowej.

mapa centrum zdjecie6 kopia.jpeg

Dla grup zorganizowanych po rezerwacji telefonicznej 77 4214 034 wew. 108 lub istnieje możliwość zorganizowanie gry z udziałem przewodnika, sędziów,  poczestunkiem i innymi atrakcjami. Gra jest również dostępna w języku niemieckim.

Gra terenowa pn. "Poznaj zabytki Zagwiździa" zorganizowana przez młodzież z Zagwiździa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego 2011 zajęła pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz pierwsze miejsce w 2012 roku w wojewódzkim konkursie Najlepszy Projekt Odnowy Wsi.

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >