W tym roku Dożynki parafialne, EDD, Piknik Historyczny, Kabaret odbędzie się 8 września.                                          W tym roku Dożynki parafialne, EDD, Piknik Historyczny, Kabaret odbędzie się 8 września.                                  W tym roku Dożynki parafialne, EDD, Piknik Historyczny, Kabaret odbędzie się 8 września.                                 W tym roku Dożynki parafialne, EDD, Piknik Historyczny, Kabaret odbędzie się 8 września.                                W tym roku Dożynki parafialne, EDD, Piknik Historyczny, Kabaret odbędzie się 8 września.

                                          

SOŁECTWO
ZAGWIŹDZIE
od 1754 r.
Zagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (1).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (2).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (3).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (4).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (5).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (6).jpegZagwiździe na turniejaj tenisa stołowego (7).jpeg
ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu
Dziś jest: środa, 24-04-2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 195
W tym miesiącu: 10503
Wszystkich odwiedzin: 3265768
Aplikacja dla turysty "Szlakiem
odlewniczym" po Zagwiździu
 
Głos Historii.jpeg

 

Polecamy:

logo na koszulę pzw ver10 na polar jednokolorowa.jpeg

SNW LOGO Zagwizdzie.jpeg

LGD stobrawski.jpeg

logo lgr opolszczyzna.jpeg

logo Stobrawski Parrk Krajobrazowy.png

piekna wies opolska.jpeg

 

Zagraj w grę terenową.

Aktualnie gra została tak przerobiona, aby każdy kto przyjedzie do Zagwiździa w dowolnycm czasie i terminie mógł zagrać samemu w grę bez udziału sędziów. Należy posiadać kartę startową, na której już jest komplet 16 pytań do rozwiązania. No to powodzenia ...

Karta startowa jest w czterech wersjach do wyboru:

 

 

 

I.              O CO CHODZI ?

Uczestnik gry posiadając kartę startową i mapę wędruje od punktu do punktu kontrolnego na terenie Zagwiździa. Punkty kontrolne to A - śluza kanału hutniczego, B - odlewnia, C - kościół, D - wzgórze św. Rocha i  E - Brama Pielgrzyma w ogrodzie botanicznym, F -  most armatni, G - Kuźnia, H - Sala Muzealna. Gra odbywa się na terenie wsi Zagwiździe na łącznym odcinku 2 kilometrów.

W punktach kontrolnych są tablice informujące o danym miejscu, obiekcie lub osobie. Uczestnik wpisuje w kartę startową odpowiedzi na pytania wynikające z przeczytanego tekstu i zadania terenowe. Po uzupełnieniu wszystkich odpowiedzi, kartę startowa zostawia u sołtysa lub u proboszcza lub w bibliotece lub w Urzędzie Gminy Murów pok. 17 lub wysyła zeskanowaną na adres . Po sprawdzeniu prawidłowości odpowiedzi uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia gry terenowej „Poznaj zabytki Zagwiździa”.

II.            CEL GRY

Celem gry jest przybliżenie uczestnikom gry miejsc, wydarzeń i ludzi, którzy mieli istotny wpływ na powstanie i rozwój Zagwiździa, co doprowadziło do poprawy statusu społecznego i standardu życia ludności. Gra ma także uwrażliwić uczestników na rolę historii, jako „nauczycielkę życia”, która uświadamia nam kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy.

III.           PRZEZNACZENIE GRY

1. Gra jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

2. W grę można grać samodzielnie bez udziału osób trzecich w dowolnym czasie i terminie.

3. W grę również mogą grać grupy zorganizowane np. wycieczki lub grupy szkolne.

 

IV.           KARTA  STARTOWA

1.Karty startowe można pobrać u sołtysa lub u proboszcza lub w bibliotece lub w Urzędzie Gminy Murów pok. 17 lub na stronie www.zagwizdzie.pl

2. Karta startowa posiada 16 pytań. Osiem teoretycznych wynikających z przeczytanego tekstu i osiem pytań terenowych.

3. Na jednej karcie startowej może być wpisana od 1 do 3 osób uczestniczących razem w grze.

4. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik  otrzymuje 1 punkt.         

V.            CERTYFIKAT

1.Warunkiem otrzymania certyfikatu gry „Poznaj zabytki Zagwiździa” jest uzyskanie minimum 12 punktów z 16 możliwych i zaliczenie 8 punktów kontrolnych.

2.W celu odesłania certyfikatu należy wpisać w kartę startową imię i nazwisko uczestnika/ów oraz miejsce na które ma być odesłany certyfikat (adres lub e-mail).

3.Certyfikat może być odesłany w formie papierowej lub elektronicznej (.pdf) w terminie do 14 dni od daty dostarczenia wypełnionej karty startowej.

 

Dla grup zorganizowanych po rezerwacji telefonicznej 77 4214 034 wew. 108 lub istnieje możliwość zorganizowanie gry z udziałem przewodnika, sędziów,  poczestunkiem i innymi atrakcjami. Gra jest również dostępna w języku niemieckim.

Gra terenowa pn. "Poznaj zabytki Zagwiździa" zorganizowana przez młodzież z Zagwiździa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego 2011 zajęła pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz pierwsze miejsce w 2012 roku w wojewódzkim konkursie Najlepszy Projekt Odnowy Wsi.

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >